Executive Board

Sinan YAMAN

Danışman,YK Başkanı

ODTÜ mezunu olan Yaman, 10 yıl Unilever’de çalıştı. Unilever’ın en büyük iki markasına yöneticilik yaptı: Sana ve Omo. 2000 yılında YGA’yı kuran ve şu anda YGA’nın Yönetim Kurulu başkanlığını sürdüren Yaman, yurt dışında pek çok ülkede – İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Brezilya, Amerika – araştırma ve eğitim programlarına katıldı. Son görevinde 22 ülkeden sorumluydu. Öğretim görevlisi olarak üniversitede ders veren Yaman, Harvard, Stanford, Duke, Georgia Tech, UCLA gibi, dünyanın en prestijli 50 üniversitesinde, 100.000’in üzerinde öğrenci, öğretim üyesi ve iş adamına konferanslar verdi. Yaman; çok uluslu ve uluslararası firmaların üst düzey yöneticilerine danışmanlık veriyor, özel liderlik programları hazırlıyor: Turkcell, Unilever, İş Bankası, Fritolay, Danone, Garanti Bankası, Nokia, Bosch, Roche, Novartis, Koç Holding, Alarko, Yapı Kredi, Eti, Coca Cola, HSBC gibi. 2002 yılında “Truthful Leader” ismiyle İngilizce’ye de çevrilen ilk kitabı “İç’ten Lider”, 2006 yılında ise 2. kitabı “Lider ve Hayal Ortakları” yayınlandı. Türk ve Amerikan basınında röportajları yayınlanan Yaman, televizyonda pek çok programa konuk oldu.

Oğuzhan Gürsoy

Eczacıbaşı,YK Başkan Yardımcısı

Çocukluğu Mersin’de geçen Oğuzhan Gürsoy lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde aldıktan sonra ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ‘nden mezun oldu. Uzun yıllar Unilever’in yurt içi ve yurt dışındaki fabrikalarında yöneticilik yaptıktan sonra strateji direktörlüğü ve operasyon direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılında direktörlüğünü yaptığı fabrikalar adına Japonya’da TPM World Class ödülünü aldı. Evli ve 2 çocuk babası olan Gürsoy yılda yaklaşık 300 saatini geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için vakfetmektedir.

Ömer Görgülü

YGA,YK Üyesi

1991 yılında İzmir’de doğdu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde İktisat lisansı, Sabancı Üniversitesi Finans yüksek lisansını tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca YGA projelerinde gönüllü olarak çalıştı. 2011 Uluslararası Liderlik okulu ve 2012 Amerika Liderlik Kampı’na katıldı . YGA Atölyeleri Türkiye liderliğini yürüttü 600 kişilik bir ekip yönetti, YGA Uluslararası Programlar direktörlüğü ve YGA Zirvesi proje liderliğini üstlendi. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda uzun dönemli stajını yaptıktan sonra 1 yıla yakın Borusan’da çalıştı. Hala YGA Girişimlerinin finans ve strateji direktörlüğü ile YGA’da finans ve yetimler projesinden sorumlu (icra kurulu) yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.

Enis Güray

Turkcell,YK Üyesi

1982 Bursa doğumlu olan Enis Güray, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ‘nden mezun olduktan sonra ODTÜ İşletme bölümünde MBA programına başladı. 2008 yılında MBA bölüm birincisi olarak mezun oldu. Turkcell’de basladigi profesyonel kariyerine halen Bruksel’de, IKEA Global Hazine Merkezi’nde devam etmektedir. Güray, 2005 yılında YGA Liderlik Programına kabul edildi. YGA Anadolu ve Istanbul Bölge Liderligi gorevlerinden sonra 2008-2013 doneminde YGA Vakfı eş başkanlığını yürüttu. 2010 yılında Harvard Business School’da dünyanın en seçkin 150 STK liderinin katıldığı bir executive programa Türkiye’den YGA eş başkanı Enis Güray davet edildi. Güray, programın en genç sivil toplum lideri, YGA da dünyanın en çok başvuru alan sivil toplum kurulusu olarak tanıtıldı. Halen YGA Yönetim Kurulu üyesi olarak, yılda yaklaşık 250 saatini geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için vakfetmektedir.

Işıl Can Altıntaş

YGA, Executive Board Member

1972 Kütahya doğumlu olan Işıl Altıntaş Can, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir Bölge Planlama bölümünden mezun olduktan sonra, kentsel tasarım üzerine master yapmıştır. Axa Oyak Sigortada İnsan Kaynakları bölümünde başlayan kariyer hayatına, Turkcell de İnsan Kaynakları ve eğitim gelişim bölümlerinde farklı rollerde yönetici olarak devam etmiştir. Hala insan kaynaklarında Turkcell Teknoloji Grubu Business Partner ekibinin yöneticisi olarak calışma hayatına devam etmektedir. Can, 2010 yılında YGA ile tanışıp, YGA Anadolu Liderlerini Keşfediyor programı ile bir hafta Gaziantep’te dezavantajlı ilkokularda 6. ve 7. sınıfta okuyan 1200 ogrenci ile Oku Düşün Paylaş seansları gercekleştirmiştir. Evli ve 2 çocuk annesi olan Can, 2010 yılından bu yana aktif olarak YGA’da danışmanlık vermeye, zaman ve bilgisini vakfetmeye devam etmektedir.

Asude Altıntaş

YGA,YK Üyesi

1989 yılında, Bursa’da doğdu. 2009 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Son sınıfta Ankara Bölge Lideri olarak görev yaptı, 150 kişilik bir ekip yönetti. 2010 yılında Avrupa ve Asya’da sosyal sorumluluk projelerinde görev yaptı. 2011 yılında YGA Liderlik okuluna katıldı ve YGA mezunlarının arasına katıldı. Aynı yıl YGA Amerika Liderlik Kampı’na katıldı. Mezuniyet sonrası Coca-Cola İçecek’te uzun dönem stajını gerçekleştirdikten sonra, Bilgi Üniversitesi’nde Digital Marketing for Executives programını tamamladı. 2012 yılından beri YGA’da profesyonel olarak çalışıyor, 2014 yılından beri ise İcra Kurulu Başkanlığını yürütüyor. 2009 yılından bu yana 5.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.

YGA Office

Sadık Ünlü

ODTÜ,AR-GE Direktörü

-

Ayşe Kasapoğlu

Koç,İnsan Kaynakları Direktörü

1988 yılında, Antalya’da doğdu. 2011 yılında, Koç Üniversite’si Ekonomi’de okurken YGA’da gönüllü olarak görme engellilerin sosyal ve ekonomik gelişimleri üzerine çalışmaya başladı. 2012 yılında YGA Liderlik Okulu’na seçildi ve YGA mezunlarının arasına dahil oldu. Mezuniyet sonrası Turkcell İnsan Kaynakları’nda çalışmaya başladı. Aynı yıl Bilgi Üniversitesi’nde MBA programına başladı. 2012 yılından beri YGA’da İcra Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak YGA ofiste çalışıyor. 2011 yılından bu yana 3.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.

Feyza Fulden Küçük

Anadolu,İlköğretim ve Lise Programları Koordinatörü

1990 yılında, Ankara’da doğdu.2010 yılında YGA ailesine dahil olarak lisans eğitimi boyunca ODP projesinde gönüllülük yaptı. Son sınıfta 200 kişilik Ankara Bölge ekibinin liderliğini yürüttü.2013 yılında YGA Liderlik Okulu’na seçildi ve YGA mezunları arasında yerini aldı.2014 yılında mezun olduktan sonra YGA’ da icra kurulu üyesi ve Tedarik Zinciri Direktörü olarak çalışmaya başladı.2010 yılından bu yana 3.000 üzerinde saatini YGA’ya bağışladı ve daha fazlasını bağışlamak için heyecanla sorumluluk almaya devam ediyor.

Mehmet Esat Tavukcu

Beykent,Bilgi Teknolojileri Direktörü

1992 yılında, İstanbul’da doğdu. 2011 yılında, Gazi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği okurken YGA’da gönüllü olarak projelerde çalışmaya başladı. Üniversite’deyken Ankara Bölge Grup Liderliği yaptı ve 40 kişilik bir ekip yönetti. 2013 yılında YGA Liderlik Okulu’na seçildi ve YGA mezunlarının arasına dahil oldu. 2014 yılından beri YGA’da İcra Kurulu Üyesi ve Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak YGA ofiste çalışıyor. 2011 yılından bu yana 3.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.

Sezin Aydın

Sabancı,Uluslararası Programlar Koordinatörü

1987 yılında Eskişehir’de doğdu. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Son sınıfta YGA ofiste yarı zamanlı olarak çalışırken Lise öğrencileri için Genç Liderler Projesini hayata geçirdi. 2010 yılında YGA Liderlik okuluna seçildi ve YGA mezunlarının arasına katıldı. Aynı yıl YGA Amerika Liderlik Kampı’na katıldı. Mezuniyeti sonrası Anadolu Liderlerini Keşfediyor Projesi kapsamında 6 ay Eskişehir’de gönüllü öğretmenlik yaptı. 2011’de Turkcell Akademi’de Liderlik Gelişim Uzmanı olarak çalışmaya başladı ve Anadolu Liderlerini Keşfediyor Projesini Liderlik Programı olarak hayata geçirdi. 2013 yılında Stockholm School of Economics’de İşletme Master programı birinci dönemini tamamladı. 2014 Mart ayından beri YGA İcra Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü olarak YGA ofiste çalışıyor.

Kürşat Ceylan

Boğaziçi,Hayal Ortağım Proje Koordinatörü

1987 yılında Eskişehir’de doğdu. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Son sınıfta YGA ofiste yarı zamanlı olarak çalışırken Lise öğrencileri için Genç Liderler Projesini hayata geçirdi. 2010 yılında YGA Liderlik okuluna seçildi ve YGA mezunlarının arasına katıldı. Aynı yıl YGA Amerika Liderlik Kampı’na katıldı. Mezuniyeti sonrası Anadolu Liderlerini Keşfediyor Projesi kapsamında 6 ay Eskişehir’de gönüllü öğretmenlik yaptı. 2011’de Turkcell Akademi’de Liderlik Gelişim Uzmanı olarak çalışmaya başladı ve Anadolu Liderlerini Keşfediyor Projesini Liderlik Programı olarak hayata geçirdi. 2013 yılında Stockholm School of Economics’de İşletme Master programı birinci dönemini tamamladı. 2014 Mart ayından beri YGA İcra Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü olarak YGA ofiste çalışıyor.

Duygu Gençoğlu

Sabancı,Finans Direktörü

1991 yılında, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdu. 2010 yılında, Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri/Endüstri Mühendisliğini kazandı. Üniversite 1. sınıfta YGA projelerinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. İstanbul Bölge Lideri olarak görev yaptı, 200 kişilik bir ekip yönetti. 2012 yılında YGA Liderlik Okulu’na seçildi ve YGA mezunlarının arasına katıldı. 2013 yılında Erasmus ile gittiği İsveç’te 2 ay daha kalarak uzun dönem stajını Ericsson’da tamamladı. 2015 yılından itibaren çokuluslu bir firmadaki işinden ayrılarak YGA ofiste İcra Kurulu Üyesi ve Üniversiteler Programı Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. 2010 yılından bu yana 3.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.