YGA Liderlik Kampı’14

İnsana anlam katan; neyle ve nasıl donandığı, bilgisini ve cesaretini nerede kullandığı, kendine olan inancı ve tutkuyla tutunduğu hayalleriymiş. Hayata anlam katmak ise çok daha basitmiş: sorumluluk almak, elini taşın altına koymak.

‘’Aileyiz, evimize geldik.’’ Kampımızın ilk saatlerinde bizlere söylenen bu söz, 3 gün boyunca aklımdan bir an olsun çıkmadı. YGA’nın bizler için bir ‘aile’ olduğunu hissediyordum, kampa geldiğimde de uzun bir aradan sonra ailemi görmenin sevincini yaşıyordum.

Geride bıragaye2ktığımız YGA Liderlik Kampı, benim YGA yolculuğumdaki ilk kamp deneyimimdi. Kampta insanın aslında yaşı ilerledikçe değil, sorumlulukları artıkça büyüdüğünü keşfederek hayatıma yeni bir farkındalık katmış oldum. Bazı anlarda yaş yanyana gelmiş anlamsız iki sayıdan başka bir şey değilmiş meğer. İnsana anlam katan; neyle ve nasıl donandığı, bilgisini ve cesaretini nerede kullandığı, kendine olan inancı ve tutkuyla tutunduğu hayalleriymiş. Hayata anlam katmak ise çok daha basitmiş: sorumluluk almak, elini taşın altına koymak.

Bu kampa katılanlardan çoğumuz bu dönem YGA kütüphanelerinde Atölye Liderliğini ilk kez üstlenecek kişilerdik. Kampta birbirimizi keşfettik, ‘’başarı’’ kavramının hakkını vermiş Hayal Ortaklarımızdan beslendik, donanımımızı arttırdık.

Şimdiyse bizler için elimizi taşın altına koyma zamanı! Ben şimdi yeni bir ekibin ve 12 yıldız ile birlikte liderlik atölyesinde bulunacak olmanın heyecanını taşıyorum içimde. Seanslarımızda ‘’bilim’’den bahsetmek hayalimken şimdi bunun gerçek olacağını bilmek beni mutlu ediyor. Ve bir işe mutlu başlamak kadar motive edice bir şeyin daha olmadığına inanıyorum. İşte tüm bu yenilikler, heyecanlar sayesinde kendimi biraz daha büyümüş hissediyorum.

gaye4

Eminim benimle birlikte orada bulunan pek çok arkadaşım da içlerindeki ‘’biz’’i keşfetmiştir. ‘’Biz olma’’ duygusunun tadını, birlikte yorulup birlikte enerjilenirken sonuna kadar tattığımıza inanıyorum bu kampta.

2014 – 2015 YGA’nın ‘’Güven’’ senesi olsun, dedik. Hepimize birlikte keşfedip birlikte karar verip birlikte hayata geçirdiğimiz, birbirimize güvendiğimiz bir sene diliyorum.

gaye1Gaye Güngör

gaye.gungor@yga.org.tr