Bir YGA Girişimi olan WeWALK, görme engelliler için geliştirilmiş dünyanın en akıllı bastonudur. 2018’de Edison Ödülü’nü ilk kez Türkiye’ye getirdi. Geçtiğimiz yıl TIME Dergisi tarafından 2019’un en iyi icatlarından biri olarak seçildi.

Bugüne kadar 30’dan fazla dilde, 300’den fazla yayında haber olarak yer aldı. 37 ülkede binlerce görme engelliye ulaştı. WeWALK engel algılama, erişebilir navigasyon ve akıllı şehir çözümleri ile görme engellilerin sosyal yaşama tam bağımsız ve eşit katılımını sağlıyor.

Ödüller, Haberler ve İş Ortakları
WeWALK ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir YGA Girişimi olan Twin, çocuklara becerilerine göre yönlendirme sunarak robotik, kodlama, otonom araba gibi en son teknolojileri zengin bilimsel içeriklerle öğreten yeni nesil bir eğitim teknolojileri platformudur. 2019’da dünyanın en saygın eğitim ödüllerinden BETT Awards’a layık görüldü.

Sınırsız sayıda öğretici ve eğlenceli projeler geliştirebilecekleri uygulamalar yaparlar. Robotik kodlama setleriyle ve LEGO® uyumlu mıknatısla birleşen elektronik modüllerle çocuklara problem-çözme, birlikte başarma, yaratıcılık, analitik düşünme gibi 21. yüzyıl becerileri kazandırır. Geleceğin mesleklerine hazırlar.

Ödüller, Haberler ve İş Ortakları
Twin Bilim ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir YGA Girişimi olan Piri, mobil uygulama üzerinden dijital turlar sunan bir seyahat teknolojileri platformudur. Benzersiz ve inovatif bir deneyimle, insanların dünyayı özgürce keşfetmelerine ve keşif ruhunu her daim canlı tutmalarına yardım eder.

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 30 şehrinde, 150 dijital tur ve 3000’den fazla sesli içeriği dünya çapındaki rehberlerin, profesyonellerin ve gezginlerin sesli anlatımıyla sunar. Piri, sunduğu sanal deneyimlerle kültürel mirasların tanıtılmasına, korunmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına da katkı sağlıyor.

Piri Rehberleri
Piri ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir YGA Girişimi olan PoiLabs, lokasyon bazlı teknolojilerdeki uzmanlığı ve 30.000’in üzerindeki noktadan sinyal alan beacon networkü ile; kapalı alan navigasyonu, analiz, kişi doğrulama servisleri sunar. PoiLabs Proxi Report son raporuna göre bu alanda faaliyet gösteren 400 firma arasında Dünya’da ilk 15 firma arasında yer alıyor.

PoiLabs, 30’a yakın Alışveriş Merkezinde Görme Engellilere navigasyon hizmeti sağlıyor. Görme engelli navigason standartlarını oluşturan Wayfinder ile tüm dünyadaki görme engellilere teknolojisi ve tecrübesi ile destek oluyor. Teknoloji Oscar’ı olarak bilinen GSMA’de iki kez dünya birinciliği kazanan Hayal Ortağım uygulamasının kapalı alan navigasyon altyapısını PoiLabs sağladı. Geliştirdiği teknoloji ile Türkiye’deki 500.000 görme engellinin hayatını kolaylaştırdı.

Ödüller, Haberler ve İş Ortakları
PoiLabs ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir YGA Girişimi olan TYT, rejeneratif bir gelecek için akıllı ve yenilenebilir enerji teknolojileri geliştirir. Temiz enerjiye erişimi kolaylaştırmak için hibrit yenilenebilir enerji sistemleri geliştirmektedir.

Geliştirdiği HydroSolar, yüzer güneş enerjisi sistemi ve GeoSolar, hibrit jeotermal ve konsantre termal güneş enerji sistemleri MIT Innovator Under 35, Forbes 30 Under 30 gibi dünya çapında ödüllere layık görülmüştür.

Ödüller, Haberler ve İş Ortakları
TYT ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir YGA Girişimi olan UP School, teknolojide rol model kadınlar yetiştiren bir eğitim teknolojisi platformudur.

Kadınlara teknik donanım ve birlikte başarma yetkinlikleri kazandırarak, kariyerlerine güçlü ve sağlam adımlarla başlamalarına olanak sağlar. Yoğun eğitim programından başarıyla mezun olan kadınlar, teknoloji alanında şirketlere yerleşir.

Ödüller, Haberler ve İş Ortakları
Up School ile ilgili detaylı bilgi almak ve websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.