Yönetim Kurulu

Sinan YAMAN

Danışman,YK Başkanı

ODTÜ mezunu olan Yaman, 10 yıl Unilever’de çalıştı. Unilever’ın en büyük iki markasına yöneticilik yaptı: Sana ve Omo. 2000 yılında YGA’yı kuran ve şu anda YGA’nın Yönetim Kurulu başkanlığını sürdüren Yaman, yurt dışında pek çok ülkede – İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Brezilya, Amerika – araştırma ve eğitim programlarına katıldı. Son görevinde 22 ülkeden sorumluydu. Öğretim görevlisi olarak üniversitede ders veren Yaman, Harvard, Stanford, Duke, Georgia Tech, UCLA gibi, dünyanın en prestijli 50 üniversitesinde, 100.000’in üzerinde öğrenci, öğretim üyesi ve iş adamına konferanslar verdi. Yaman; çok uluslu ve uluslararası firmaların üst düzey yöneticilerine danışmanlık veriyor, özel liderlik programları hazırlıyor: Turkcell, Unilever, İş Bankası, Fritolay, Danone, Garanti Bankası, Nokia, Bosch, Roche, Novartis, Koç Holding, Alarko, Yapı Kredi, Eti, Coca Cola, HSBC gibi. 2002 yılında “Truthful Leader” ismiyle İngilizce’ye de çevrilen ilk kitabı “İç’ten Lider”, 2006 yılında ise 2. kitabı “Lider ve Hayal Ortakları” yayınlandı. Türk ve Amerikan basınında röportajları yayınlanan Yaman, televizyonda pek çok programa konuk oldu.

Oğuzhan Gürsoy

Eczacıbaşı,YK Başkan Yardımcısı

Çocukluğu Mersin’de geçen Oğuzhan Gürsoy lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde aldıktan sonra ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ‘nden mezun oldu. Uzun yıllar Unilever’in yurt içi ve yurt dışındaki fabrikalarında yöneticilik yaptıktan sonra strateji direktörlüğü ve operasyon direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılında direktörlüğünü yaptığı fabrikalar adına Japonya’da TPM World Class ödülünü aldı. Evli ve 2 çocuk babası olan Gürsoy yılda yaklaşık 300 saatini geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için vakfetmektedir.

Ömer Görgülü

YGA,YK Üyesi

1991 yılında İzmir’de doğdu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde İktisat lisansı, Sabancı Üniversitesi Finans yüksek lisansını tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca YGA projelerinde gönüllü olarak çalıştı. 2011 Uluslararası Liderlik okulu ve 2012 Amerika Liderlik Kampı’na katıldı . YGA Atölyeleri Türkiye liderliğini yürüttü 600 kişilik bir ekip yönetti, YGA Uluslararası Programlar direktörlüğü ve YGA Zirvesi proje liderliğini üstlendi. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda uzun dönemli stajını yaptıktan sonra 1 yıla yakın Borusan’da çalıştı. Hala YGA Girişimlerinin finans ve strateji direktörlüğü ile YGA’da finans ve yetimler projesinden sorumlu (icra kurulu) yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.

Enis Güray

PwC Brüksel,YK Üyesi

1982 Bursa doğumlu olan Enis Güray, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ‘nden mezun olduktan sonra ODTÜ İşletme bölümünde MBA programına başladı. 2008 yılında MBA bölüm birincisi olarak mezun oldu. Turkcell’de basladigi profesyonel kariyerine halen Bruksel’de, IKEA Global Hazine Merkezi’nde devam etmektedir. Güray, 2005 yılında YGA Liderlik Programına kabul edildi. YGA Anadolu ve Istanbul Bölge Liderligi gorevlerinden sonra 2008-2013 doneminde YGA Vakfı eş başkanlığını yürüttu. 2010 yılında Harvard Business School’da dünyanın en seçkin 150 STK liderinin katıldığı bir executive programa Türkiye’den YGA eş başkanı Enis Güray davet edildi. Güray, programın en genç sivil toplum lideri, YGA da dünyanın en çok başvuru alan sivil toplum kurulusu olarak tanıtıldı. Halen YGA Yönetim Kurulu üyesi olarak, yılda yaklaşık 250 saatini geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için vakfetmektedir.

Işıl Can Altıntaş

YGA,YK Üyesi

1972 Kütahya doğumlu olan Işıl Altıntaş Can, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir Bölge Planlama bölümünden mezun olduktan sonra, kentsel tasarım üzerine master yapmıştır. Axa Oyak Sigortada İnsan Kaynakları bölümünde başlayan kariyer hayatına, Turkcell de İnsan Kaynakları ve eğitim gelişim bölümlerinde farklı rollerde yönetici olarak devam etmiştir. Hala insan kaynaklarında Turkcell Teknoloji Grubu Business Partner ekibinin yöneticisi olarak calışma hayatına devam etmektedir. Can, 2010 yılında YGA ile tanışıp, YGA Anadolu Liderlerini Keşfediyor programı ile bir hafta Gaziantep’te dezavantajlı ilkokularda 6. ve 7. sınıfta okuyan 1200 ogrenci ile Oku Düşün Paylaş seansları gercekleştirmiştir. Evli ve 2 çocuk annesi olan Can, 2010 yılından bu yana aktif olarak YGA’da danışmanlık vermeye, zaman ve bilgisini vakfetmeye devam etmektedir.

Asude Altıntaş

YGA Eş Başkanı

1989 yılında, Bursa’da doğdu. 2009 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Son sınıfta Ankara Bölge Lideri olarak görev yaptı, 150 kişilik bir ekip yönetti. 2010 yılında Avrupa ve Asya’da sosyal sorumluluk projelerinde görev yaptı. 2011 yılında YGA Liderlik okuluna katıldı ve YGA mezunlarının arasına katıldı. Aynı yıl YGA Amerika Liderlik Kampı’na katıldı. Mezuniyet sonrası Coca-Cola İçecek’te uzun dönem stajını gerçekleştirdikten sonra, Bilgi Üniversitesi’nde Digital Marketing for Executives programını tamamladı. 2012 yılından beri YGA’da profesyonel olarak çalışıyor, 2014 yılından beri ise İcra Kurulu Başkanlığını yürütüyor. 2009 yılından bu yana 5.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.

Sadık Ünlü

YGA Eş Başkanı

1989 yılında Çankırı’da doğdu. 2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi iken YGA ile tanıştı. Ankara Bölge yapılanması içerisinde Oku Düşün Paylaş projesinde 150 kişilik bir ekibe liderlik yaptı. YGA’nın devlet koruması altındaki öğrenciler için hayata geçirdiği projenin oluşturulmasında görev aldı ve sonraki senelerde projenin liderliğini yürüttü. Liderlik Okulu ve Amerika Liderlik kamplarına katılarak YGA mezunları arasında yer aldı. Okulunu bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesinde İnsan Kaynakları yönetimi üzerine yüksek lisansını yapmaya başladı. Şu an hayal ortağımız Prof. Doğan Cüceloğlu ile birlikte yakın çalışarak YGA liderlik programları tasarlama ve program sonrası yetkinliklerin gelişiminin ölçümlenmesi konusunda sorumluluk alıyor. Aynı zamanda YGA’nın ilköğretim, lise ve üniversite programlarına danışmanlık veriyor. YGA’nın hiç bitmeyecek bir liderlik yolculuğu olduğunu biliyor ve ilk günkü gibi öğrenme isteğiyle projelerde sorumluluk alıyor.

YGA OfisCan Kavanoz

Başkan Yardımcısı

2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde okurken YGA’ya kabul edildi. 2011 yılında başladığı iş hayatında Turkcell’de stratejik finans ve pazarlamada 2 yıl çalıştı. Turkcell’den sonra devam ettiği danışmanlık kariyerinde Accenture ve Ernst & Young’da yurt içi ve yurt dışında telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık ve kamu sektöründe pek çok farklı projede danışman olarak görev aldı. Şu anda YGA’da finans ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışıyor.

Murat Ugiş

Başkan Yardımcısı

1982 yılında Kırıkkale'de doğdu. 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nde okurken YGA'da gönüllü olarak çalışmaya başladı. O dönem Oku-Düşün-Paylaş atölyelerinde aktif görev aldı. Mezun olduktan sonra Pepsico'da satış, Beiersdorf ve Unilever pazarlama departmanlarında 10 yıl süreyle çalıştı. En son Unilever'de 20'den fazla ülkeden sorumlu olduğu, marka geliştirme müdürlüğü görevinden istifa etti. ODTÜ Teknokent'te mobil teknoloji çözümleri üreten bir girişim kurdu. 2016 yılında girişimdeki haklarını devretti ve YGA'da profesyonel olarak çalışmaya başladı. 2003 yılından beri 10.000 saatin üzerinde zamanını YGA'ya vakfeden Murat Ugiş, şu an başkan yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Feyza Fulden Küçük

Program Direktörü

1990 yılında, Ankara’da doğdu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okurken YGA ailesine dahil oldu. Lisans eğitimi boyunca ODP projesinde gönüllülük yaptı. Son sınıfta 200 kişilik Ankara Bölge ekibinin liderliğini yürüttü. 2013 yılında YGA Liderlik Okulu’na seçildi ve YGA mezunları arasında yerini aldı. 2014 yılında Eczacıbaşı’nda stajını tamamlayarak mezun oldu. Columbia Business School “Building Your Leadership Foundation” online programını tamamladı. Mezun olduktan sonra YGA’da icra kurulu üyesi ve YGA Ortaokul Programları koordinatörü olarak çalışmaya başladı. 2010 yılından bu yana 3.000 üzerinde saatini YGA’ya bağışladı ve daha fazlasını bağışlamak için heyecanla sorumluluk almaya devam ediyor.

Sezin Aydın

Program Direktörü

1987 yılında Eskişehir’de doğdu. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. YGA’da bir ilk olan, Lise öğrencileri için Genç Liderler Programı’nı hayata geçirdi. 2010 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra MEB & YGA Protokolü kapsamında Anadolu Liderleri’ni Keşfediyor projesinde Eskişehir’de 6 ay gönüllü öğretmenlik yaptı. Aynı yıl Amerika Liderlik Kampı’na katıldı ve YGA Mezunu oldu. Turkcell Akademi’de 2 yıl Liderlik ve Yetenek Gelişim uzmanı olarak çalıştı. Stockholm School of Economics’de İşletme Master’ı yaptı. Harvard & MIT’nin Sosyal Girişimcilik Programına burslu olarak katıldı. 2014 yılından beri YGA’da; Harvard, Berkeley, Columbia gibi dünyanın en iyi üniversiteleri ile gerçekleştirilen stratejik ortaklıklardan ve lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı Global Impact Programı’ndan sorumlu olarak çalışıyor. 2008 yılından bu yana 10.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti.

Duygu Gençoğlu

Program Direktörü

1991 yılında, İstanbul’da doğdu. 2010 yılında, Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri/Endüstri Mühendisliği’ni kazandı. Üniversite 1. sınıfta gönüllü olarak katıldığı YGA’da 4 sene boyunca sorumluluk aldı; 3.000 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti. Son sınıfta İstanbul Bölge Lideri oldu; 200 kişilik bir ekip yönetti. 2013 yılında Jonkoping University’de 5 aylık Erasmus için gittiği İsveç’te 2 ay daha kalarak uzun dönem stajını Ericsson’da tamamladı. 2014 – 2015 yılında Mondelez’de, Customer Services & Logistics departmanında çalıştı. 2015’ten beri YGA’da profesyonel olarak çalışıyor. Şu anda YGA’nın Üniversite Programı ve Mezun Programı’nın Direktörlüğü’nü yürütüyor.

Tülay Ugiş

İçerik Yönetimi

YGA ile 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okurken tanıştı. YGA'da lider gelişim programında gönüllü görev alırken Garanti’de 6 yıl kurumsal iletişim departmanlarında çalıştı. Görevinden istifa ederek, İngiltere’de Sussex Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Döndükten sonra YGA Liderlik Programları, program ve content developer olarak çalışmaya başladı.

Gasia Çavuşyan

Global Impact Programı

Koç Üniversitesi Psikoloji ve Medya ve Görsel Sanatlar mezunu olan Gasia, YGA ile üniversitedeyken tanıştı. Gönüllü olarak sorumluluk aldığı 3 yılın sonunda YGA’nın farklı projelerinde sorumluk aldı. Görme engelliler, ortaokul ve uluslararası işbirlikleri projelerinde sorumluluk aldıktan sonra mezun olduğu yıl YGA ofiste Global Impact Program Lideri olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda YGA Mezunları arasına katılan Gasia, hem orta okul hem de dünyadaki YGA gönüllülerinin yolculuğundan sorumlu.

Cemre Balaban

Bilim Seferberliği

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı ve YGA’nın görme engelliler, lise ve üniversite programlarına liderlik yaptı. 2017’de YGA’dan mezun oldu. Üniversite okurken, YGA Mezunlarının kurduğu Piri girişiminde çalışmaya başladı ve mezuniyetten sonra Piri'de pazarlama alanında çalışmaya devam etti. Piri deneyiminden sonra YGA Global Impact programına liderlik yaptı. Şu an Bilim Seferberliği Projesinde görev almakta.

Merve Dikiciler

Lise & Üniversite Programı

2014 yılında Çukurova Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okurken YGA’da gönüllü olarak sorumluluk almaya başladı. 2014 yılından 2018 yılında kadar Hayal Ortağım, Global Impact High School , Global Impact Middle School gibi YGA’nın sosyal inovasyon projelerinde gönüllü olarak sorumluluk aldı. 2018 yılında mezun olduktan sonra Global Impact High School & University programlarının lideri olarak YGA ofiste profesyonel olarak çalışmasını devam ettirmektedir.

Neşe Elçin

Gönüllendirin

2010 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okurken YGA’ya katıldı.Mezuniyetinin ardından 6 yıl boyunca, 2’si global olmak üzere çeşitli reklam ajanslarının kreatif ekiplerinde Sanat Yönetmeni olarak çalıştı. 2018 yılından itibaren YGA’nın Pazarlama ekibinde profesyonel olarak çalışmaktadır.

Mina İlköz

Gönüllendirin

 1994 yılında Balıkesir’de doğdu. Sabancı Üniversitesi’nde Ekonomi okudu, Hollanda’ya Tilburg Üniversitesi’ne değişim öğrencisi olarak gitti. Brezilya’da sosyal sorumluluk projelerinde çalıştı. Aynı zamanda 3 yıl boyunca YGA’nın sosyal inovasyon projelerinde yer aldı. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda çalıştı. Şu an YGA’da profesyonel olarak pazarlama ekibinde çalışıyor.  

Cansu Aykan

Gönüllendirin

1994 yılında Yalova’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümündeyken YGA ile tanıştı. 2014 Zirvesi ile YGA ailesine katıldı. Yıldızlar Liderlik Programı, Hayal Ortağım ve devlet koruması altındaki öğrenciler için gerçekleştirilen Yüreğinden Güç Alanlar projelerinde gönüllü olarak çalıştı. Üniversitenin son sınıfındayken YGA Ofiste yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. YGA’nın Suriyeliler Projesini Londra’da 25 farklı milletten 57 takımın katıldığı Hult Prize sosyal girişimcilik yarışmasında temsil etti. 2017 yılında YGA Mezunları arasına katıldı. 2014’ten bu yana 7.000’in üzerinde saatini YGA’ya vakfetti. 2017’de Bilin Deneyin televizyon programının yapım ekibinde çalıştı. Şimdi pazarlama ve prodüksiyonda profesyonel olarak çalışmaya devam ediyor.

Efraim Ölçer

Veri Analisti

2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursiyerleri arasında yer aldı. 2018 yılında 15 ilden 60 lise öğrencisinin dahil olduğu TİM-YGA Liseararası İnovasyon Programı’nda Proje Lideri olarak görev aldı. Aynı yıl yaz döneminde YGA’da Teknik Sorumlu & Veri Bilimci olarak uzun dönem staj yaptı. Yaptığı stajdan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne geçiş yapmaya karar verdi. Halen aynı bölümde eğitim hayatına devam ediyor.
Gönüllülük süreci boyunca 40’tan fazla okulda çocuklara bilimi sevdirme seansları yaptı, 20’den fazla YGA Kampı’na katıldı, 10’dan fazla ekipte sorumluluk aldı. 2017 yılından bu yana 5 farklı projede toplamda 2.500 saatin üzerinde zamanını YGA’ya vakfetti. 2019 yılından beri YGA Ofis’te profesyonel olarak çalışıyor.

Didem Çevik

1994 yılında, Ankara’da doğdu. 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü’nde okurken YGA’da gönüllü olarak çalışmaya başladı. Bir yıl içerisinde 20.000 öğrenciye ulaşan Bilim Seferberliği projesinde, Anadolu’nun dört bir köşesinden 600 rol model öğretmenin üye olduğu iletişim ağını yönetti. Üniversite döneminde Ankara Güven Hastanesi’nde ve Coca Cola İçecek’te İnsan Kaynakları alanında staj yaptı. 2019 yılından itibaren YGA Liderlik Programları’nda profesyonel olarak çalışıyor. YGA gönüllülerinin dezavantajlı çocuklarla yaptığı bilim seanslarını organize ediyor. Hem proje hem de öğretmenlerin kişisel gelişimlerine yönelik paylaşımlarla projenin sürdürülebilirliğini sağlayan dijital platformun ve YGA Rol Model Öğretmenler Programı’nın liderliğini yapıyor.